שם

  דוא"ל

  טלפון -
לצפייה בכל הניוזלטרים

לארכיון הניוזלטר >>

 

 

 


 עמוד הבית >> הכל ביקבים >> ביקבוק יעיל ביקב הרצברג
 

 

ביקבוק יעיל ביקב הרצברג 

אורי גילן זכה הפעם לחוויה מרגשת במיוחד ביקב הרצברג – צפייה בתהליך הביקבוק המשוכלל בכל שלביו והתפלא מהמהירות שבה בצד אחד נכנסים בקבוקים ריקים, ובצד השני – מסודרים ארגזי יין מלאים עם פקקים מוכנים לאחסון לפני שיווק
מאת: אורי גילן      
  חברת בוטק - משה שמואלי
 
ביקבוק איכותי ליינות איכותיים
איך מבקבקים יינות ביעילות ובמהירות כך שיישמרו איכותיים ולא פושטים את הרגל בעקבות קניית מכונות משוכללות? טליה לוין בראיון בלעדי עם משה שמואלי מחברת Boutech - חברה חדשה של שלושה יזמים חובבי יין, שהחליטו לייבא לארץ שתי מכונות יחידות במינן שעומדות לשנות את פני תעשיית יקבי הבוטיק בארץ
לכתבה המלאה
 
 

 

 

השבוע הלכתי לראות ולחוות מילוי בקבוקים ביקב הרצברג במושב סתריה. תיאמתי את הפגישה כבר לפני זמן רב עם משה שמואלי, מנהל השיווק והבעלים בחברת Boutech.  Boutech היא חברה חדשה שמספקת שירותי ביקבוק (מילוי ופיקוק) ליקבים קטנים ובינוניים. יקב הרצברג הוא אחד הלקוחות הראשונים שלהם, וממה שראיתי נראה שבהחלט לא האחרון.
 
 משה שמואלי, איש פיננסים חובב יין, הכיר את אלי זמיר, יחד נולד הרעיון לעזור ליקבים קטנים בתחום שהוא בעייתי למדי – מילוי בקבוקים ופיקוקם תוך שמירה על אטימה מוחלטת של הבקבוק כך שלא יחדור אוויר לבקבוק לפני הפקק. לשם כך הם רכשו מכונת ביקבוק משוכללת וניידת, שאיתה ניתן להגיע לכל מקום, כשהיא נגררת על ידי רכב מסחרי רגיל.
 
 
 
 
 
יקב הרצברג הוא יקב בוטיק משפחתי שהוקם על ידי מקס הרצברג במושב סתריה. המושב נמצא במערב שפלת יהודה, על מדרון מתון. משפחת הרצברג עלתה מצרפת בשנת 1968 והתיישבה במושב סתריה. במשך כל השנים חלם מקס על הקמת יקב משלו, ובשנת 2005 ניטע הכרם. בשנת 2008 היה בציר ראשון של הכרם ובשנת 2010 יצא היין הראשון למכירה. באותה שנה היו 2000 בקבוקים, וכיום היקב עושה 5000 בקבוקי יין בשנה, ומשתמש רק בענבי הכרם המשפחתי, בענבי קברנה סוביניון, מרלו ומלבק. היין כשר לפסח.
 
מובן שכאשר יש צורך בביקבוק של 5000 בקבוקים, עדיף להשתמש במכונה אוטומטית ולא בעבודה ידנית, וכאן נולד המפגש בין היקב לחברה המספקת שירות זה.
 
 
ביקבוק אולטימטיבי
 
כשהגעתי ליקב, בשעה 9 בבוקר, התכונה מסביב למכונת מילוי הבקבוקים הייתה בעיצומה. עבורי החוויה היתה מרגשת. זו פעם ראשונה שאני נמצא ביקב בוטיק בעת הביקבוק כצופה בלבד. עד כה השתתפתי לא פעם בעבודת המילוי והפיקוק של בקבוקי היין באופן ידני, ואילו הפעם הייתי בצד וראיתי את הקצב, את תנועת הבקבוקים בתוך המכונה בתהליך הכולל שטיפת הבקבוק, ניעורו מעודפי מים, יצירת וואקום לפני המילוי, מילוי היין באמצעות מערכת גרוויטציה להשוואת גובה היין, הזרקת חנקן לפני פיקוק ובסוף התהליך פיקוק בשעם. בצד אחד נכנסים הבקבוקים הריקים, ובצד השני –היישר לארגזים כאשר הם מלאים ומוכנים לאחסון לפני שיווק. נראה שהמיכשור המשוכלל של חברת בוטק עושה את שלו כמכונה המשומנת היטב.
 
 
 
 
 
 
להרחבה וקבלת פרטים על חברת בוטק

 


הוסף תגובה

<אפריל 2014>
יום איום ביום גיום דיום היום ושבת
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930


Pro

בית ספר ליין

היסטוריה, תרבות ויהדות

יין ובריאות

כתבות תדמית

נשים ויין

ציוד ושירותים

תיירות יין

 
אירוח והגשה, כלים ואביזרים

גלבוע ויין

הכל ביקבים

יין וכלכלה

סיקור אירועים

קורסים וסדנאות

סדנת יין 
אירועי יין

דירוגים והמלצות - ביקורת בגובה העיניים

הכרם, הגפן והבציר

יין זה אנשים

מבזקים וחדשות

סיקורי אירועים

שמן זית וחומץ בן יין

 
ביקורים ביקבים

דירוגים והמלצות - דניאל רוגוב

חגים ומועדים

יין, אוכל ומסעדות

מגפן ליין

עולם היין שלי

שף תשתה

 
בישול ואפייה ביין

דירוגים והמלצות - שועל בכרם

חנויות

יינות חדשים וטעימות

ניוזלטר

פעילות הפורטל

תחרויות ותערוכות

 

 


ראשי הפוך לדף הבית מי אנחנו צור קשר

© כל הזכויות שמורות ל- Israel Wines,  2008
Powered by Gafko & Kiwinet