כתובת: מושב כרם בן זמרה

טלפון: 04-6980623

דוא"ל: mils013@013.net.il

 

 

על היקב
 
יקב מילס הוא יקב משפחתי קטן שהוקם בשנת 2001 במושב כרם בן זמרה שבגליל העליון. היקב הוא חלום שהתגשם על ידינו - עמליה, איל וילדינו עשתר ועוז. יקב משפחתי אמיתי.
 
 
 
 
 

למעשה, הכל התחיל בשנת 1984. אז ניטעו הגפנים הראשונות מהזנים קברנה סוביניון וסוביניון בלאן על קרקע בזלתית רדודה ברמת דלתון בגובה 870 מטר מעל פני הים. במהלך השנים שלאחר מכן הרחבנו את שטח הכרמים ונטענו את המרלו הגוורצטרמינר והשירז.
לאחר שנים שבהם מכרנו את רוב הענבים ליקבים אחרים והכנו מעט יין לצריכה עצמית, החלטנו "לעלות כיתה" ולהכין את היין בחביות ובתנאים טובים יותר.

לקראת בציר 2001 נחפר מרתף מתחת למבנה הבית. חלקו נסגר ויועד לחביות וחלקו האחר שימש לעשיית היין, מעבדה קטנה ולקבלת אורחים.
רכשנו חביות עץ אלון צרפתי והתחלנו בעשייה.

באמצע ספטמבר 2001 בצרנו את המרלו ובתחילת אוקטובר את הקברנה סובניון. זהו הבציר הראשון של היקב.

לשיטתנו, תהליך ייצור היין מתחיל בכרמים.
לשם כך אנחנו משתמשים בענבים האיכותיים ביותר מהחלקות שנבחרו בקפידה ומוכרות לנו כבר שנים רבות.

היבול מדולל לכ – 700 קג' לדונם, ממעטים בהשקיה וגורמים לצמצום וריכוז האשכולות. התהליך כולו מרגע הגעת הענבים ליקב נעשה על ידי בני המשפחה.
 
 
 
 
 

עם עלות השחר מתחיל בציר ידני של אשכולות יפים. מיד ובמקביל לבציר, האשכולות מועברים ליקב ומתחיל תהליך מוקפד של ריסוק הענבים והשרייה ממושכת של הקליפות והתירוש בטמפרטורה נמוכה.

לאחר 48 שעות של השרייה מתחיל תהליך התסיסה האלכוהולית בטמפרטורה נמוכה כדי לשמר את הארומה האופיינית לזן.

לאחר סחיטה עדינה היין מועבר ליישון ממושך בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי, חלקן חדשות וחלקן ישנות. בקבוק היין מהחבית לבקבוק נעשה תוך כדי סינון עדין או ללא סינון כדי לשמר את מירב הטעמים.

לאחר מילוי הבקבוקים היין מועבר לחדר הבקבוקים ליישון נוסף.
 
היינות

ביקב מיוצרים 6 סוגי יינות:

האדומים: קברנה מרלו (בלנד של 60% קברנה סובניון ו 40% מרלו), מרלו, קברנה סוביניון רזרב ושיראז רזרב. יינות בעלי גוף מלא, קטיפתי, נגיש.
 
 
 
 
 

הלבנים: סובניון בלאן יבש ארומטי פירותי ורענן, וגוורצטרמינר יין קינוח - זר פרחים בכוס.
 
 
יין בסגנון פורט - אדום, יין עשיר מיושן בחביות במשך 7 שנים. הסדרה הבאה תצא בשנת 2012 לאחר יישון של 10שנים בחביות. חלק מהזמן החביות עומדות בשמש כדי לרכז את טעמיו ואכן הוא מאוד עמוק וסמיך וטעמו כפרי השזיף הבשל.
 
 
 
 
 

יין נוסף בסגנון פורט - לבן, מורכב בעיקר מגוורצטרמינר, סובניון בלאן ומעט שרדונה. כולם נבצרו בבציר מאוחר ברמת הבשלה מתקדמת וריכוזי טעמים וסוכר גבוהים.יושן בחביות עץ אלון במשך 4 שנים.
 
 
 
 
 

 
 
 
 
ביקור ביקב הוא חוויה נעימה. מרכז המבקרים מרווח וחמים, המבקרים זוכים לטעום מהיינות ומקבלים הסבר מפורט וברור על עשיית היין וסיור במרתף החביות.
 
סיורים מודרכים בכרמים בעונות השונות של השנה מיועדים לקבוצות בתאום מראש. הסיור כולל הסבר על גידול כרם יין והטיפול במהלך השנה. חוויה מרתקת לאוהבי היין.
נערכים מפגשי קבוצות ביקב וטעימות מודרכות.

 
 

 
ליצירת קשר ותיאום ביקורים במהלך השבוע:
 
עמליה - 052-6481807
איל - 050-6233014
יקב - 04-6980623
דוא"ל: mils013@013.net.il
מושב כרם בן זמרה
 
בימי שישי ושבת היקב פתוח מהשעה 10:30 עד 17:30.
 


חזרה ל