טלפון: 04-6760444
 
 

   יקב תבור בפייסבוק


התבור

 

לרגלי התבור בין ואדיות, מעיינות וחורש ים תיכוני עשיר, משתרע חבל ארץ בראשיתי, חלקת אלוהים ציורית וגדושת היסטוריה.

התבור עצמו, הר עגלגל ותלול, הוא החשוב בהרי הגליל התחתון. מתנשא לרום של 562 מטר גבוה עד מאד ביחס לסביבתו הוא בולט למרחקים ולכן שימש בימי בית שני כנקודת הדלקת משואה לציון ראש חודש.

התבור זוכה לאיזכורים רבים במקורות: הוא אחד "המועמדים" לשכן את בית המקדש; הנביא ירמיהו משתמש בו כסמל לעוצמתו של נבוכדנצר "כְּ‏תָ‏בוֹ‏ר בֶ‏‏הָ‏רִים וּ‏כְכָ‏רְמֶ‏ל בַ‏‏יָ‏‏ם יָ‏בוֹ‏א" (ירמיהו מ"ו י"ח); ואילו בתהילים נישא בנשימה אחת עם החרמון כעדים לנפלאות האלוהים "צָ‏פוֹ‏ן וְיָ‏מִין אַ‏תָ‏‏ה בְרָ‏אתָ‏ם, תָּ‏‏בוֹ‏ר וְחֶ‏רְמוֹ‏ן בְּשִׁמְךָ‏ יְרַ‏נֵּ‏נוּ‏" (תהלים פ"ט י"ג).

חשיבותו הרבה של ההר נובעת ממיקומו המרכזי בטופוגרפיה של האזור, התבור היה לצומת דרכים חשובה ודרכו עברה דרך הים לכוון דמשק, עקב כך היה לאתר לקרבות מרים מאז דבורה וברק בן אבינועם כנגד צבאו של סיסרא, דרך נצחונו המרהיב של צבא נפוליאון בשנת 1799 ועד כיבושו בידי חטיבת גולני במלחמת השחרור.


היקב
 
בשנת 1999 ארבע משפחות כורמים – בן תנחום, סלע, פלג וקורמן – החליטו לעשות מעשה ולייצר את יינם בעצמם, כשבאמתחתם שנות נסיון ומומחיות ככורמים. כך נוסד יקב תבור, בתחילה כיקב קטן מודרני ומצטיין. עם השנים התפתח תבור ליקב מוביל, גדול ומקצועי, המקפיד לשמור על איזון נפלא של אוירה ורוח משפחתית, המשתלבים ביעילות, מקצועית וטכנולוגיה מתקדמת. שילוב זה מאפשר ליקב להביא לידי ביטוי את ייחודו - יינות מודרניים בעלי קו עקבי ואחיד, המקל על זיהוים, כיאה ליקב קטן. לצד ייחודו שומר היקב על תמורה יוצאת דופן למחיר.

 
 
 
 
ייצור היין

מייסדי היקב שואפים למצוינות בכל תחום: בחירת הזנים ואזורי הנטיעה, שימוש בטכנולוגיה מודרנית וציוד ייעודי, המותאם בדיוק לצרכי היקב ומעל לכל - ייננות מאופקת כמעט מצטנעת. היינן הראשי, אריה נשר, מחזיק בהשקפת עולם לפיה הכרם עומד במרכז הייצור. מכאן שעל היינן לסייע לגפן ולספק לה תנאים אופטימליים, על מנת שזו תתפתח ותניב יבולי איכות. אריה נשר מטפל בכרם בעצמו ואחראי על הנטיעות, על שיטות הגידול, על הדישון האורגני, על הגיזום, על ההדליה ועל קביעת מועד הבציר.
השקפת העולם של היקב מבוטאת באופן נפלא בדברי יינן היקב, אריה נשר : "הקפדנות, הרצינות והכבוד, שמשפחות הכורמים רוחשות לאדמה ולטבע משאירות לי את החלק הקל - או הקשה – לא לקלקל את מה שהצליחו הם להפיק מן הטבע".

 
 
 
סדרת אדמה של יקב תבור

היינות בסדרת אדמה מייצגים פסיפס של אדמות בזלת, גיר, חרסית וטרה רוסה, המאפיינות את אזור התבור והגליל. חלקות הכרם הקטנות מטופלות בקפידה ומוקדשת להן תשומת לב רבה. איזון היבולים, ממשק השקיה מצומצם, בציר ידני בררני וייננות מאופקת, משמרים את שנתן הטבע ומעניקים ליינות ארומות וטעמים ייחודיים לזן הענב ולסוג הקרקע. כל חלקת כרם נטועה על סוג קרקע שונה, המעניקה לכל יין אופי יחודי.

 
 
 


אדמה, סוביניון בלאן גיר
 

היין

זהו אחד היינות המצטיינים של תבור מזה כמה שנים. סוביניון בלאן הוא זן ענבים שמתאים מאוד לאקלים ולאופי הישראלי. קשת ניחוחות רעננה שנעה מאשכולית ולימון ועד לפירות טרופיים כמו מלון, גויאבה וקיווי, לצד גוף קליל וחומצי, הופכים אותו ליין אידיאלי לשתיה בימי קיץ חמים. זהו יין עם טעמים מורכבים, נקי ורענן. משאיר סיומת נעימה בחיך. היין נעשה ללא מגע חבית וזאת על מנת להביא את הכרם לבקבוק. עושר הטעמים ביין נובע בדיוק מסיבה זו.

  

אזור הגידול

חלקת סוביניון בלאן זו בת 30 השנים הינה בין החלקות הותיקות בארץ אם לא הותיקה שבהן. חלקה זו זוכה לתשומת לב יתרה. הכרם נטוע על אדמות עשירות בגיר באזור כפר תבור. הגפנים מעוצבות בצורת גביע. טיפול מוקפד, השקייה מצומצמת, יבולים נמוכים מניבים את ענבי הסוביניון בלאן הטובים בארץ. אזור חם זה הוא ייחודי לגידול סוביניון בלאן והוא הגורם העיקרי שמשפיע על עושר הטעמים ביין זה 

 

אדמה, קברנה סוביניון טרה רוסה

 

היין

אדמת הטרה רוסה העשירה בברזל העניקה ליין גוף אדמתי, שרירי ושופע. כמתבקש מאופיו זהו יין שמבקש אורך רוח. ליין טעמים של דובדבן, קסיס ופטל עם טבק, שוקולד וקפה. טעמיו המורכבים ימשיכו להתפתח בכוס, ומלגימה ללגימה יחשפו בחך גוונים חדשים ומפתיעים. צבעו של היין אדום שני עז. היין התיישן 12 חודשים בחביות עץ אלון.

 

אזור הגידול

חלקת קברנה סוביניון זו גדלה בגליל העליון בהר מלכייה, ברום של 750 מ' מעל פני הים. אזור ייחודי זה מתאפיין בקרקע אדומה (טרה רוסה) ואבניתית אשר גורמת לשורשי הגפן לחפש מקורות מים בעומק אשר אצורים בשכבת סלע, דבר אשר תורם לאיזון הגפן ולחיזוקה.

 

אדמה, קברנה סוביניון בזלת

 

היין

גפנים בוגרות ואדמה בזלתית שמהם הופק היין מבטיחים שפע ומורכבות יוצאי דופן. יין כהה, נוטה לאדום עז, שמתאפיין בגוף מלא ושופע ניחוחות שנעים משזיפים מיובשים, דובדבן, קסיס, פטל, שוקולד ועד לטבק וקפה. למרות שפע הטעמים והדומיננטיות שמאפיינת אותו, זהו יין שיחניף כמעט לכל סוגי המאכלים. היין התיישן 12 חודשים בחביות עץ אלון.

 

  

אזור הגידול

חלקת קברנה סוביניון זו גדלה בעמק קדש בגליל העליון על רכס רמות נפתלי ברום של 430 מ' מעל פני הים. מיקרו אקלים ייחודי של טמפרטורות שצונחות בלילה ועולות ביום הופכות את העמק לאיזור גידול אידאלי לכרמי יין. הקרקע הינה עמוקה, חרסיתית ומשופעת באבני בזלת והיא מעניקה ליין את אופיו הייחודי.
 


סדרת "הר" של יקב תבור

סדרת הבסיס של תבור. בסדרה יינות זניים אדומים ולבנים, כולם מענבים איכותיים. יינות "תבור" משמרים את הארומות והטעמים המקוריים של הזן ממנו עשוי היין. היינות מוכנים לשתייה עם יציאתם לשוק ומתאימים לסגנון החיים המודרני.

 
סדרת "הר" היא הסדרה החברותית של יקב תבור. בסדרה זו יינות זניים אדומים ולבנים, כולם מענבים איכותיים שנבצרו מהכרמים של יקב תבור. היינות בסדרת הר משמרים את הארומות והטעמים המקוריים של הזן ממנו עשוי כל יין. כדי להעניק ליינות בשלות נוספת מיישנים אותם למשך מספר חודשים במיכלים עם לוחות עץ (Staves) המעשירים ומעדנים אותם. היינות מוכנים לשתייה עם יציאתם לשוק ומתאימים לסגנון החיים המודרני, פותחים –שותים ולא עושים מכך הרבה עניין.
 
קברנה סוביניון מסדרת "הר"  
יין זני: 90% קברנה סוביניון ו- 10% מרלו, יין בעל גוף רך, נעים לשתייה המאופיין בארומה עדינה של שזיף, קסיס ופטל בשילוב פלפל ירוק. מומלץ לצנן את היין למשך כמה דקות במקרר טרם פתיחתו.
 
מרלו מסדרת "הר
יין זני: 85% מרלו ו-15% קברנה סובניון
יין בעל צבע אדום עמוק, גוף מאוזן, המאופיין בארומה של דובדבן ופלפל שחור גרוס.
 
שיראז מסדרת "הר"
90% שיראז ו-10% קברנה סובניון
היין בעל גוף מרוכך, טעמו עגול והוא מאופיין בארומה של פירות בשלים. טעמו העגול של היין הופך אותו לקל ונעים לשתייה.
 
שרדונה מסדרת "הר"
ענבי השרדונה, הגדלים באדמות הפוריות של כפר תבור, מעניקים ליין שילוב עשיר של פירות אקזוטיים ,משמש ותאנה. התוצאה היא יין זהוב, קליל, פירותי, טרי וערב לחך.
השרדונה מסדרת הר הוא יין פירותי ורענן שאינו עובר תהליך התיישנות בחביות עץ.
 
 
 
יין חדש מסדרת Limited Edition היוקרתית של יקב תבור
 
Limited Edition היא סדרה ייחודית המופקת בכמויות מוגבלות בין 7,000 ל 19,000 בקבוקים. בימים אלו יקב תבור משיק שני יינות בסדרה: 1/7,000 ו- 1/19,000. לכל יין בסדרה יש סיפור אישי מורכב אשר החל את דרכו על קרקע משובחת, בחלקות קטנות אשר גודלו ביבול נמוך וטופלו בקפידה רבה. הענבים המצטיינים נבצרו בבציר ידני וסלקטיבי, במשך 5 שנים התיישנו בחביות עץ ובבקבוקים בתשומת לב רבה וטיפול קפדני עד להגעה לרמת דיוק ולהרמוניה של טעמים.
 
סדרת Limited Edition, שכמויותיה מוגבלות, תשווק במסעדות וחנויות יין מובחרות בלבד.
 
 
Limited Edition 1/19,000
 
היין מכיל 100% קברנה סוביניון שנבצרו בשלהי הקיץ בבציר ידני וסלקטיבי מחלקת כרם יחידנית ברמות נפתלי שבגליל העליון. היין הועבר להתיישנות בחביות עץ אלון צרפתי חדשות למשך 18 חודשים ולאחר מילוי הבקבוקים התיישן היין 3 שנים נוספות במרתפי היקב על מנת להעניק לו מורכבות ועומק נוספים.
היין בעל צבע אדום דובדבן עמוק, גוף מלא וחומציות מאוזנת, עשיר בארומות וטעמי פירות יער שחורים ושזיפים טריים עם רמזים לקרמל, ציפורן ועשבי תיבול ים תיכוניים. טאנינים רכים וקטיפתיים תורמים למבנה היין ומובילים לסיומת מתמשכת.
 
 

 

 

כתבו עלינו

 

24.12.11 / ממעמקים לכיסא מנהלים: בית ספר לניהול בצוללת / רן רימון, ynet

 

 

 

 


חזרה ל